سرخط خبرها

اگر در بهشت زاد و ولد نیست پس غریزه ی جنسی به چه درد می خورد؟

پرسش:
اگر در بهشت زاد و ولد نیست وجود غریزه جنسی چه تو جیح عقلی و منطقی ایی می تواند داشته باشد؟ لطفا پاسخ علمی بدهید. با تشکر

پاسخ:
آیا مردم برای اینکه به توالت بروند بستنی می خورند؟
آیا مردم برای اینکه زنده بمانند بستنی می خورند؟
یا مردم به خاطر اینکه بستنی خوش مزّه است آن را می خورند؟
بلی غذا آدم را در مسیر توالت هم قرار می دهد امّا کسی برای توالت رفتن غذا نمی خورد.
بلی برای زنده ماندن، خوردن غذا ضروری است؛ امّا انسان در حالت عادی ـ نه در مواردی که از گرسنگی رو به مرگ است ـ برای زنده ماندن غذا نمی خورد، بلکه غذا می خورد چون از آن لذّت می برد؛ یا از گرسنگی رنج می برد. اگر مردم می خواستند صرفاً برای زنده ماندن غذا بخورند، این همه غذا درست کردن لازم نبود؛ بلکه با گوشت خام و یونجه و جعفری و نخود خام خیس خورده در آب و امثال اینها نیز شکم آدم سیر می شود و حیاتش تضمین می شود.
امور جنسی نیز همین گونه اند.
آیا مردم فقط برای اینکه صاحب فرزند شوند عمل جنسی انجام می دهند؟
اگر این گونه است، وقتی شخص به تعداد دلخواهش دارای فرزند شد باید روابط جنسی را تعطیل کند؛ امّا چنین نمی کند. اغلب حیوانات فصل جفت گیری دارند و فقط برای بچّه دار شدن آمیزش می کنند و در باقی اوقات سال، دیگر روابط جنسی ندارند. امّا انسان چنین نیست؛ یعنی بیش از ۹۹ درصد روابط جنسی انسانها برای لذّت بردن است؛ و تنها درصد ناچیزی از آن برای بچّه دار شدن است.
پس کارکرد عمده ی غریزه ی جنسی، لذّت بخشی آن است. لذا اگر روابط جنسی لذّت نداشت، اغلب افراد اصلاً ازدواج نمی کردند. نهایتش این بود که برخی ها برای بقاء نسل، در طول عمرشان چند باری روابط جنسی برقرار می کردند.
در بهشت نیز غریزه ی جنسی کارکرد تولید نسل ندارد، بلکه همان کارکارد غالب دنیایی اش را دارد؛ یعنی تولید لذّت می کند. همان گونه که انواع خوردنی ها و نوشیدنی ها در بهشت، کارکرد حفظ حیات ندارد، بلکه کارکردش لذّت بخشی است.
نگارنده مطلب : احد ایمانی

Print Friendly, PDF & Email
0 0 votes
Article Rating
Rating: 4.2/5. From 10 votes.
Please wait...
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x