سرخط خبرها

اگر پدران هر شخصی با کسی غیر از مادر فعلیشان ازدواج می کردند ایا فرزندانشان همین فرزندان فعلی می شدند واز اول این طور مقدر شده بود یا تغییر پیدا می کرد؟

پرسش:
اگر پدران هر شخصی با کسی غیر از مادر فعلیشان ازدواج می کردند ایا فرزندانشان همین فرزندان فعلی می شدند واز اول این طور مقدر شده بود یا تغییر پیدا می کرد؟
پاسخ:
به نظر حقیر، در این حالت، شخص همان شخص می شد ولی ویژگی های جسمانی و برخی ویژگی های روانی اش فرق می کرد. وجود ذرّی هر کسی از زمان خلقت آدم(ع) خلق شده و این وجود ذرّی، به صورت ذرّه ای از پدری به پدر دیگر منتقل می شود تا در آخرین پدر، با جذب موادّ غذایی، به صورت سلول اسپرم در می آید. توجّه شود که این وجود ذرّی فرد، از همان ابتدای خلقتش دارای نفس است. لذا هویّت شخص، تابع وجود ذرّی اوست که حاملش پدران هستند. لکن در ویژگی های جسمانی، هم ژنهای مادر مؤثّر است هم ژنهای پدر. پس با تغییر مادر، باز همان شخص متولّد خواهد شد لکن با شکل و قیافه ای متفاوت.
نگارنده مطلب : احد ایمانی

Print Friendly, PDF & Email
Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

3
دیدگاه ها

زهرا

سلام
ببخشید یک سوالی داشتم
آیا روح انسان مذکر و مؤنث دارد؟
دیده می شود امروزه برخی ادعا می کنند دارای جسم مردانه و روح (یا مغز یا خوی و روحیه) زنانه هستند یا بالعکس. و می گویند حضرت امام و برخی از علما به این افراد اجازه ی تغییر جنسیت می دهند. البته اینها جدای از دوجنسه ها هستند که برخی از اعضای جنسی مذکر و برخی از مؤنث دارند. بدن این افراد به طور کامل به یک جنسیت تعلق داشته و کاملا درست کار می کند و حداکثر ممکن است مشکلات هورمونی داشته باشند ولی می گویند از بچگی به بازی های جنس مالف و رفتار های آنها علاقه مند بوده و هستیم. اگر نظر مراجع در این زمینه را هم می دانید ممنون می شوم بفرمایید.
با تشکر فراوان