سرخط خبرها

آیا احضار جن امکان پذیر است ؟ من گاهی فکر میکنم با انها ارتباط دارم !

پرسش:
آیا احضار جن امکان پذیر است ؟ من گاهی فکر میکنم با انها ارتباط دارم !
پاسخ:
۱ـ ابتدا باید معلوم شود که آیا شما حقیقتاً جنّها را دیده اید یا دچار هالوسینیشن (توهّم) شده اید. خیلی ها هستند که ادّعای مشاهده ی جنّ یا امور دیگر را دارند و یقین دارند که این موجودات را دیده اند؛ امّا وقتی روی آنها مطالعه ی دقیق می شود، دیده می شود که گرفتار برخی بیماریهای عصبی یا روانی هستند. لذا بعد از آنکه داروهای مربوطه را مصرف می کنند، به کلّی آن حالتها برطرف می شوند. البته خیلی از اینها ابتدا قبول نمی کنند که دچار توهّم شده اند. چون توهّمات آنها چنان واقعی به نظر می رسد که حتّی یک درصد هم احتمال توهّم بودن آن را نمی دهند.
پس اوّلین اقدامی که شما بزرگوار باید انجام دهید این است که روانشناسی متدین پیدا می کنید، و قضیه را دقیق و بی کم و کاست با او در میان می گذارید تا بتواند با ارزیابی دقیق متوجّه شود که آیا شما حقیقتاً با جنّها تماس داشته اید یا مشکلی عصبی یا روانی دارید. اگر تشخیص دادند که مشکلی دارید، یا خودشان توصیه هایی می کنند یا شما را به یک روانپزشک یا متخصّص اعصاب و روان ارجاع می دهند تا برایتان دارو تجویز کنند.
امّا اگر تأیید نمودند که شما مشکل اعصاب و روان ندارید، آنگاه می توان یقین نمود که شما با جنّها در تماس هستید. در این صورت، ابتدا یک شرح کامل از کلّ جریان، یعنی از کجا شروع شد و چگونه پیش رفت و الآن در چه وضعی هست، و نیز شکل جنّها به صورت دقیق و نحوه ی حرف زدنشان، محیطهایی که شما را برده اند، زمانهایی که آنها را می بینید و … همه را برای ما بفرستید؛ و در ابتدای نامه قید کنید که سوال به « ایمانی» داده شود.
در ادامه با فرض اینکه شما با جنّها تماسّ داشته اید، مطالبی نیز عرض می شود، که هر جای این مطالب توصیه ای کردیم، حتماً انجام دهید.

۲ـ آیه الله مجتهدی نگفتند در زمان اجتهاد هم علاقه به این کار داشته اند؛ بلکه در جوانی و دوران جهل چنین بوده اند. چون تخسیر جنّ حرام شرعی می باشد. ایشان هم نخواسته این کار را توضیه کند، بلکه می خواسته جوانان را از این کار منع نماید. تجربه ثابت نموده افرادی که با جنّها در تماسّ هستند، در صورت ادامه دادن یا خودشان دچار آسیبهای روحی و روانی جدّی و اغلب جبران ناپذیر می شوند یا در اطرافیانشان افرادی گرفتار مشکلات روانی می شوند یا در نسلشان این واقعه رخ می دهد. حتّی مواردی بوده که جنّها اقدام به کشتن فرد یا اطرافیانش کرده اند. لذا عاقل باشید و دنبالین شیاطین جنّی نروید. دوستی داشتم که اقدام به خواندن کتابهایی در رابطه با تسخیر جنّ کرده بود و کم مانده بود جنّها او را بکشند. دوست دیگری داشتم که او نیز چنین کرده بود و شدیداً دچار مشکلات روانی شده بود؛ ولی به فضل خدا نجات یافت.

۲ـ طبق روایات، جنّهای مؤمن هیچگاه به تسخیر افراد عادی در نمی آیند؛ بلکه فقط در خدمت اولیای الهی قرار می گیرند. لذا آنها که تسخیر جنّ می کنند، یقیناً جنّهای بد را تسخیر می کنند که شیاطین گفته می شوند. جنّهایی هم که شما با آنها سر و کار دارید، یقیناً از شیاطین هستند. چون تنها جنّهای بد(شیاطین) هستند که از ملائک هراس دارند. ضمناً گفتنی است که شیاطین هیچگاه به تسخیر افراد عادی در نمی آیند؛ بلکه وانمود می کنند که تسخیر شده اند یا وانمود می کنند که به شخص خدمت می کنند. در حقیقت آنها هستند که افراد بشر را تسخیر می کنند تا دین و عمرشان را تباه سازند؛ امّا به گونه ای رفتار می کنند که شخص احساس کند آنها در خدمت وی هستند. آنها تا زمانی که شخص رام است اظهار دوستی می کنند؛ امّا وقتی دیدند شخص متوجّه ماجرا شده آنگاه دشمنی خود را آشکار می سازند.

۳ـ خداوند متعال نیز کسی را کمک نمی کند به فنّ تسخیر جنّ راه پیدا کند؛ چون این کار را خودش نهی نموده و چنین افرادی را همراه با ساحران و کافران در جهنّم معذّب خواهد ساخت. تنها اولیای الهی اند که به اذن خدا چنین قدرتی دارند؛ آن هم نه از راه فنّ تسخیر جنّ؛ بلکه آنها به درجه ای از کمال انسانی راه یافته اند که همه ی موجودات عالم تحت فرمانشان قرار دارند. لذا اگر به حیوانات هم امر کنند، اطاعت می کنند. اگر شرح حال افرادی چون آیه الله نخودکی را بخوانید، متوجّه می شوید که اینها از راه علوم باطل و حرام، خارق عادت انجام نمی دهند؛ بلکه خودشان فرشته صفت شده اند.
پس بدانید که تسخیر جنّ، مقام نیست بلکه سقوط از رتبه ی انسانیت به مرتبه ی شیاطین است. کسی که از راه علوم غریبه تسخیر جنّ می کند خودش در دسته ی شیاطین است؛ که در اصطلاح قرآن، آنها را شیاطین الانس گویند.
خدای تعالی می فرماید: « وَ کَذلِکَ جَعَلْنا لِکُلِّ نَبِی عَدُوًّا شَیاطینَ الْإِنْسِ وَ الْجِنِّ یوحی‏ بَعْضُهُمْ إِلى‏ بَعْضٍ زُخْرُفَ الْقَوْلِ غُرُوراً وَ لَوْ شاءَ رَبُّکَ ما فَعَلُوهُ فَذَرْهُمْ وَ ما یفْتَرُونَ ــــــ اینچنین در برابر هر پیامبرى، دشمنى از شیاطین انس و جنّ قرار دادیم؛ آنها بطور سرّی سخنان فریبنده و بى‏اساس به یکدیگر مى‏گفتند؛ و اگر پروردگارت مى‏خواست، چنین نمى‏کردند؛ بنا بر این، آنها و تهمتهایشان را به حال خود واگذار!» (الأنعام:۱۱۲)
و فرمود: « وَ یوْمَ یحْشُرُهُمْ جَمیعاً یا مَعْشَرَ الْجِنِّ قَدِ اسْتَکْثَرْتُمْ مِنَ الْإِنْسِ وَ قالَ أَوْلِیاؤُهُمْ مِنَ الْإِنْسِ رَبَّنَا اسْتَمْتَعَ بَعْضُنا بِبَعْضٍ وَ بَلَغْنا أَجَلَنَا الَّذی أَجَّلْتَ لَنا قالَ النَّارُ مَثْواکُمْ خالِدینَ فیها إِلاَّ ما شاءَ اللَّهُ إِنَّ رَبَّکَ حَکیمٌ عَلیمٌ ـــ روزى که همگى را محشور کند (و گوید) اى گروه جنیان از آدمیان که پیرو شما بودند بسیار یافتید. دوستان ایشان از آدمیان گویند: پروردگارا! ما از یکدیگر برخوردار شده و به اجلى که براى ما تعیین کرده بودى رسیده‏ایم. گوید: جاى شما جهنّم است که در آن جاوید باشید مگر آنچه خدا خواهد که پروردگار تو فرزانه و دانا است‏.» (الأنعام:۱۲۸)
ملاحظه می کنید که خداوند متعال، انسانهایی را که با جنّها دوستی دارند، شیاطین انس خوانده، و آنها را جزء دشمنان انبیاء شمرده، و به آنها وعده ی جهنّم ابدی را داده است.
خدای تعالی از زبان جنّهای خوب می فرماید: « وَ أَنَّهُ کانَ رِجالٌ مِنَ الْإِنْسِ یعُوذُونَ بِرِجالٍ مِنَ الْجِنِّ فَزادُوهُمْ رَهَقاً ــــ و چنین است که مردانى از بشر به مردانى از جنّ پناه مى‏بردند، و آنها سبب افزایش گمراهى و طغیانشان مى‏شدند» (الجنّ:۶)
یعنی خود جنّهای مؤمن و خوب شهادت داده اند آن جنّهایی که افراد بشر با آنها تماسّ می گیرند، از شیاطین جنّی هستند؛ لذا موجب گمراهی و طغیان این گونه افراد می شوند.
پس بپرهیزید از جنّها و حتّی فکر ارتباط با آنها را هم از سرتان بیرون کنید؛ که نه دین برایتان می گذارند نه دنیا. ابلیس (رییس شیاطین جنّی) سوگند خورده که بنی آدم را در دنیا و آخرت زیانکار خواهد نمود.

۴ـ خدا را شکر کنید که مادری دارید این گونه بزرگوار که فرشتگان به خاطرش شما را از شرّ شیاطین محافظت می کنند. پس خودتان فرشتگان را از اطراف خود نرانید. نماز را جدّی بگیرید! قرآن بخوانید! هر کاری را با بسم الله آغاز کنید. اذکاری چون لا اله الا الله، سبحان الله، الحمد الله، الله اکبر، صلوات، و استغفر الله ربّی و اتوب الیه، اعوذ بالله من الشیطان الرجیم را زیاد بگویید، تا شیاطین جنّی از شما دور باشند. سوره های ناس و فلق و آیه الکرسی را فراوان بخوانید و آنها را نوشته و با خود همراه داشته باشید. سعی کنید غسل به مدّت زیاد بر گردنتان نماند و سعی کنید اغلب اوقات با وضو باشید. از تنهایی نیز تا حدّ امکان احتراز کنید.

Print Friendly, PDF & Email
Rating: 4.3/5. From 6 votes.
Please wait...

8
دیدگاه ها

امیرعلی

ببخشید من یک سوال داشتم می خواستم بدانم فلسفه زهد در شیعه چیست ایا کسانی مثل رابعه ادویه یا پیامبرانی مانند حضرت یحیی یا حضرت داوود یا حضرت عیسی که مدام به خود سختی می دادند از نظر دین ما چه وضعیتی دارند در داستان های حضرت علی هم ایشان به غیر از دوران خلافت زهد می ورزیدند ممنون می شوم پاسخ دهید

سامان

من هم می خواهم مشکلم را با آقای ایمانی در میان بگذارم اما نمی دانم از کجای سایت سوال مطرح کنم

سامان

پس چرا سوال من را پاک می کنید چرا جواب داده نشد