سرخط خبرها

شب و روز برزخ چگونه می باشد ؟ حقیقت لیله القدر چیست ؟

پرسش:
در عالم برزخ، صبح و شام وجود دارد. آیا انسان در شام برزخ، خواب هم دارد و یا می خوابد؟! حقیقت این صبح و شام چیست یا چگونه است؟

پاسخ:
۱ـ در برزخ، خواب به معنای دنیایی آن نیست. چون خواب ناشی از خستگی است، که آن هم ناشی از تزاحم است، و تزاحم ناشی از مادّه است.
۲ـ اهل برزخ، در واقع، ساکن در صورت برزخی زمین هستند. روز و شب زمین مادّی نیز باطنی در برزخ دارد. البته توضیح مطلب، دشوار است، باید اهل بصیرت بود و دید. شنیدن کی بود مانند دیدن.
۳ـ شب و روز برزخ نیز موجودات زنده اند؛ کما اینکه ماهها نیز موجودات زنده اند و جهت عند اللهی دارند؛ « إِنَّ عِدَّهَ الشُّهُورِ عِنْدَ اللَّهِ اثْنا عَشَرَ شَهْراً فی‏ کِتابِ اللَّه … » (التوبه:۳۶)
۴ـ اشرف شبهای برزخ، لیله القدر می باشد، که « خَیرٌ مِنْ أَلْفِ شَهْر» و افضل ماهها، ماه مبارک رمضان می باشد.
۵ـ لیله القدر، با باطن حضرت زهرا(سلام الله علیها) در ارتباط است، که یازده قرآن ناطق در ظرف وجودی او نازل شده اند. و سرّی در آن شب نهفته و از چشمها نهان است، که آن سرّ، وجود اقدس بقیه الله اعظم(عجّل الله تعالی فرجه الشریف) است. « اللّهم بحقّ فاطمه و ابیها و بعلها وبنیها و السّر المستودع فیها … .»
۶ـ اگر خواهان فهم این حقایق هستید، نپرسید بلکه بجویید! چگونه؟ با مراقبه ی دائمی. اگر کسی نفسش را تحت فرمان خدا در آورد و مراقب باشد که خلاف فرمان خدا رفتار نکند، شب قدر را درک می کند. چنین کسی خود را در شب قدر، احیاء کرده است.

Print Friendly, PDF & Email
0 0 vote
Article Rating
Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x