سرخط خبرها

چرا پیامبران محتلم نمی شدند ؟ منظور از ضعف قوای جنسی چیست ؟

پرسش:

منظور از ضعف قوای جنسی چیست ؟
چرا پیامبران محتلم نمی شدند ؟
ایا یک گناه ثابت درجات مختلفی برای انسان ها دارد ؟
پاسخ:
۱-وقتی گفته می شود ضعف قوای جنسی، مقصود این نیست که بچّه دار نمی شوند. کسانی هستند که دقیقاً نه ماه بعد از ازدواج بچّه دار هم می شوند، امّا قوای جنسی ملایمی دارند، کسانی هم هستند که روزی پنج بار رابطه ی جنسی پر حرارت دارند ولی عقیم هم هستند، و اصلاً بچّه دار نمی شوند. مثلاً در وصف رسول خدا(ص) آمده که به اندازه ی چهل مرد ، قوای جنسی داشت. این را می گویند شدّت قوای جنسی.
احتلام زیاد نیز دلیل شدّت قوای جنسی نیست. کما اینکه احتلام کم نیز شاهد بر ضعف قوّه ی جنسی نیست. انبیاء و ائمه(ع)، در زمان تجرّدشان هیچگاه محتلم نمی شوند، در حالی که داشتن قوّه ی جنسی زیاد از ویژگی های انبیاست. چون شدّت این قوّه، با شدّت مردی ارتباط دارد. و نبوّت و امامت با مردانگی در ارتباط است. لذا زنها هیچگاه نبی یا امام نمی شوند.
۲-کسی که محتلم می شود، اگر احتلامش همراه خواب دیدن باشد، یقیناً ذهنش آلوده به مسائل جنسی است؛ بلکه حتّی بدون خواب دیدن هم خیلی وقتها ناشی از آلودگی ذهن است. چون خیلی وقتها انسان خوابش را یاد نمی آورد. البته برخی اوقات نیز احتلام ناشی نقص فیزیولوژیک بدن است. البته در فرهنگ سکولار آن را عملکرد طبیعی بدن تفسیر می کنند؛ که درست نیست. چون پذیرش این حرف یعنی پذیرش ناقص بودن بدن معصومین(ع). چرا که طبق صریح روایات، معصومین(ع) هیچگاه محتلم نمی شدند.
۳ـ گناه، گناه است، لکن خداوند متعال مجازات هر گناه را بسته به گستره ی وجود صاحبش تعیین می کند. لذا اگر فردی عادی در موقعیت یوسف(ع) قرار گیرد و گناه بکند، مجازاتش کمتر از آن موقعی خواهد بود که در حالت عادی زنا می کند.
مطلب آخر:
واقع امر آن است که اکثر انسانها در امور شهوانی آسیب پذیرند مگر آنها که یا شهوت جنسی ندارند یا قوای جنسی آنها حرارت لازم را ندارند. بنزین کجا و گازوئیل کجا؟ کبریت را روشن کنی و به نیم متری بشکه ی بنزین ببری، آتش می گیرد، امّا کبریت روشن را داخل ظرف گازوئیل بیندازی خاموش می شود. باید چوبی را آغشته به گازوئیل کنی و کبریت روشن را چند ثانیه زیرش بگیری تا روشن شود. قوای جنسی افراد نیز این گونه است. برخی ها صدای دختر را که می شنوند شهوتشان می جنبد، امّا برخی ها حتّی دختر لخت را هم ببینند آتش نمی گیرند. بین اینها نیز درجاتی است.
انسان کامل، در تمام قوایش کامل است. لذا اگر قوای جنسی انسانهای کامل در ما بود، همگی غرق در فساد می شدیم. کما اینکه اگر قوّه ی غضب آنها در ما بود، تمام خلایق را می کشتیم. لذا فرمودند: « لایقاس بنا احد ــ کسی با ما قیاس نمی شود.»

Print Friendly, PDF & Email
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

دیدگاه ها