سرخط خبرها

ایا ازدواج با جن ها امکان پذیر است ؟

پرسش:
یک جن مسلمان به من پیشنهاد ازدواج داده آیا ازدواج با او حرام است؟

پاسخ:
اوّلاً از کجا می دانید که واقعاً جنّ را دیده اید؟
آیا احتمال ندارد که دچار توهّم شده باشید؟ قصدم خدای ناکرده توهین نیست، ولی بیماری هایی مثل اسکیزوفرنی یا شیزوفرنی وجود دارند که اشخاص مبتلا به آن، توهّماتی واقع نمون دارند، به قدری واقعی که به هیچ وجه حاضر نیستند بپذیرند که دچار توهّم هستند. برخی از اینها حتّی ادّعای ملاقات با امام زمان(ع) و حتّی ازدواج با امام زمان (ع) را هم دارند. برخی از آنها حتّی ادّعای دریافت وحی هم کرده اند. برخی نیز ادّعای ملاقات با موجودات فضایی را دارند. و خیلی از آنها ادّعای مشاهده ی جنّها و ازدواج با آنها را هم دارند.
باز عرض می کنم که قصد توهین ندارم، بلکه فقط از باب خیر خواهی عرض می کنم که حتماً با یک روانشناس، مشاوره کنید، تا معلوم شود که آیا واقعاً جنّی را می بینید یا دچار توهّم (هالوسینیشن) شده اید.

ثانیاً به فرض که حقیقتاً جنّی را می بینید، حالا از کجا می دانید که مسلمان است؟ آیا شیاطین جنّی قسم خورده اند که دروغ نگویند؟ چه بسا شیطانی خود را جنّ مسلمان معرّفی می کند تا انسانی را به دام اندازد.

ثالثاً به فرض که حقیقتاً جنّ مسلمانی را می بینید، شرعاً چنین ازدواجی جایز نیست. چون خدای تعالی فرموده است:
« وَ اللَّهُ جَعَلَ لَکُمْ مِنْ أَنْفُسِکُمْ أَزْواجاً وَ جَعَلَ لَکُمْ مِنْ أَزْواجِکُمْ بَنینَ وَ حَفَدَهً وَ رَزَقَکُمْ مِنَ الطَّیباتِ أَ فَبِالْباطِلِ یؤْمِنُونَ وَ بِنِعْمَتِ اللَّهِ هُمْ یکْفُرُونَ ــــــــ و خداوند براى شما از جنس خودتان همسرانى قرار داد؛ و از همسرانتان براى شما فرزندان و نوه‏هایى به وجود آورد؛ و از پاکیزه‏ها به شما روزى داد؛ آیا به باطل ایمان مى‏آورند، و نعمت خدا را انکار مى‏کنند؟!» (النحل:۷۲)
و باز فرمود:
« وَ مِنْ آیاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُمْ مِنْ أَنْفُسِکُمْ أَزْواجاً لِتَسْکُنُوا إِلَیها وَ جَعَلَ بَینَکُمْ مَوَدَّهً وَ رَحْمَهً إِنَّ فی‏ ذلِکَ لَآیاتٍ لِقَوْمٍ یتَفَکَّرُونَ ـــــــ و از نشانه‏هاى او اینکه همسرانى از جنس خودتان براى شما آفرید تا در کنار آنان آرامش یابید، و در میانتان مودّت و رحمت قرار داد؛ در این، نشانه‏هایى است براى گروهى که تفکّر مى‏کنند.» (الروم:۲۱)
اگر ازدواج با نوعی دیگر از موجودات، مثلاً جنّها، جایز بود، خداوند متعال متذکّر آن می شود و مثلاً می فرمود: « و از نشانه‏هاى او اینکه همسرانى از جنس خودتان و از جنس جنّها براى شما آفرید.» امّا چنین نگفت.

رابعاً مراقب ایمانتان باشید.
فرمود: « وَ أَنَّهُ کانَ رِجالٌ مِنَ الْإِنْسِ یعُوذُونَ بِرِجالٍ مِنَ الْجِنِّ فَزادُوهُمْ رَهَقاً ـــــ و اینکه مردانى از بشر به مردانى از جنّ پناه مى‏بردند، و آنها سبب افزایش گمراهى و طغیانشان مى‏شدند.» (الجن:۶)
در اینجا فقط از باب بیان مصداق، گفت مرد؛ و الّا زنانی از انس هم به زنانی از جنّ پناه می برند و نیز، مردانی از انس به زنانی از جنّ یا زنانی از انس به مردانی از جنّ هم پناه می برند. و همه ی اینها موجب گمراهی است.
افزون بر اینها، چه بسا مردی از جنّ، خودش را به صورت زنی برای یک شخص ظاهر کند، یا زنی جنّی، خود را به صورت مرد برای کسی ظاهر کند.

Print Friendly, PDF & Email
0 0 vote
Article Rating
Rating: 4.2/5. From 9 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x