سرخط خبرها

آیا مردم در روز قیامت عریان محشور می شوند؟

پرسش:
چرا دین شما میگوید خلایق عریان محشور میشوند این چه دینیست؟
پاسخ:
دین ما چنین نگفته است؛ دین ما گفته است: همه عریان محشور خواهند شدجز شیعیان علی(ع) یعنی اهل بهشت. البته دین ما این را هم گفته که اهل جهنّم به صورت حیوانات و شیاطین محشور خواهند شد. لذا آنها در آخرت، حیواناتی عریان خواهند بود. البته حیوانات در همین دنیا هم عریان هستند؛ بخصوص قسمتهایی که باید پوشیده باشند در حیوانات عریان است. آنکه در این دنیا از حقّ و حقیقت عریان بوده، در آخرت نیز عریان خواهد بود. چون امور آخرت، ظهور باطن امور دنیاست. آنکه در دنیا مثل حیوان سرش را انداخته است پایین و برای یافتن دین حقیقی خدا تحقیق نکرده است، حقیقتاً حیوان است؛ لذا در آخرت نیز حیوان خواهد بود؛ و البته حیوان، عریان است.
خلاصه آنکه، اهل بهشت، لباس دارند؛ لذا در قرآن کریم در آیات متعدّدی از جنس و رنگ لباسهای بهشتیان صحبت شده است. مثلاً در آیات ۲۱ الانسان (دهر) و ۳۱ الکهف و ۲۳ الحجّ و ۳۳ فاطر.
ثانیاً بگذریم از اینها حرفها، اگر انسانها عریان محشور شوند چه می شود؟ مثلاً انسانها عریان متولّد می شوند، آسمان به زمین می افتد؟! آیا خدا نمی توانست انسانها را با لباس متولّد کند؟ یقیناً می توانست ولی چنین نکرد. روز قیامت نیز، خدا اوست و هر چه صلاح بداند همان می کند. ما مسلمانها، بخصوص شیعیان علی(ع) عادت نداریم مثل بنی اسرائیل برای خدا تکلیف تعیین کنیم که چه بکند و چه نکند. مالک روز قیامت اوست، و هر چه اراده کند، انجام می دهد.
ضمناً اینکه فرموده اید: « دین شما » یک فحش است. دین مال خداست، ما که باشیم که دین داشته باشیم؟ بلی یهودیان و مسیحیان و … دین دارند؛ چون دین خدا را رها نموده و خودشان برای خودشان دین ساخته اند. لذا دینشان مال خودشان است نه دین خدا. امّا ما دین نداریم بلکه ما تابع دین خدا هستیم.

Print Friendly, PDF & Email
Rating: 2.9/5. From 8 votes.
Please wait...

4
دیدگاه ها

Ali

شماگفتین فقط شیعیان علی خوب پس یاران این همه انبیا که بودن چه میشه انهای که خداوندوعده بهشت داده بود چه میشه ؟؟؟

Ali

پنچاه درصدحرفتون درست یکم غلوکردین تودین

میثم

سلام
خسته نباشید
بسیار عالی و جواب های خوبی دادید
موفق باشید